Krzysztof Warzecha

Krzysztof Warzecha

Zawodnik Krakowskiego Klubu Piłki Stołowej i regularny uczestnik Pucharu Sołtysa. Mistrz Polski Single Open 2019. W piłkarzyki gra od 12 lat.  

Puchar Sołtysa w futbolu stołowym

Najtrudniejszy przeciwnik w karierze?

Ciężko jest mi wymienić jednego przeciwnika, ale myślę że byłby to na pewno ktoś z tej trójki: Tony Spredeman, Yannik Hansen, Alexander Di Bello.

Najtrudniejszy mecz podczas Pucharu Sołtysa?

Uczestniczyłem we wszystkich dotychczasowych edycjach Pucharu Sołtysa (za wyjątkiem pierwszej :D), lecz ostatni turniej wspominam jako jeden z trudniejszych. Jeśli chodzi o wygrany mecz, to był on przeciwko parze Kraiński/Raczkier w parach open, a mecz, który niestety przegrałem odbył się  przeciwko Simonowi Varosowi w singlach open. Poziom graczy z edycji na edycję rośnie, ale to tylko mnie cieszy, iż wciąż mogę sprawdzać się z nowymi osobami i podejmować z nimi rywalizację niezależnie od wyniku tych starć. 

Ulubiona technika / zagranie?

Od dawna moją ulubioną techniką jest Snake Shot. Na treningach nadal staram się ją doprecyzować, aby zaskakiwać moich przeciwników. Przyznam, również że jest to mój jeden z ulubionych elementów rozgrywek, który sprawia mi dużo przyjemności.

Ulubiony stół?

Choć trenuję na wielu stołach, to moim faworytem jest stół Leonhart i Tornado. 

Ulubiona konkurencja w piłkarzykach?

Najbardziej lubię konkurencję Single Open. Tutaj wynik zależy tylko i wyłącznie od osoby, która gra. Trzeba być bardzo skupionym na grze i można polegać wyłącznie na sobie. Sukcesy zawdzięcza się tylko sobie, a o wszystkie porażki można mieć pretensje tylko do siebie.

Największy sukces w karierze?

Moim dotychczasowym sukcesem jest  Mistrzostwo Polski Single Open w 2019 roku. Przyznam szczerze, że było to jedno z moich marzeń w tej dyscyplinie, które udało mi się spełnić, choć łatwo nie było. 

Czego Ci brakuje w piłkarzykach jako dyscyplinie?

Brakuje wielu rzeczy, ale na pewno jedną z nich jest brak nagłaśniania sukcesów graczy na arenie krajowej i międzynarodowej. Wiele osób nie ma pojęcia, że organizowane są np. Mistrzostwa Polski. Niestety dużo ludzi kojarzy piłkarzyki jedynie z grą w pubach i rozrywką ze znajomymi. Mam nadzieje, że uda się to kiedyś zmienić i dyscyplina ta zostanie bardziej doceniona. 

1 set do 7 to cykl krótkich wywiadów z siedmioma pytaniami do zawodników futbolu stołowego. 

Scroll to Top