Rafał Chochół

Rafał Chochół

Klubowy wicemistrz Polski. Zawodnik Krakowskiego Klubu Piłki Stołowej i regularny uczestnik Pucharu Sołtysa. W piłkarzyki gra ponad 10 lat. 

Puchar Sołtysa w futbolu stołowym

Najtrudniejszy przeciwnik w karierze?

Najtrudniejszym przeciwnikiem jest dla mnie Grzegorz Zawiłowicz. To dzięki niemu się wkręciłem w tę dyscyplinę i przez to, że od początku to on wprowadzał mnie w tajemnicę wszelakich zagrań, bardzo dobrze zna moje dobre i słabe strony. 

Najtrudniejszy mecz podczas Pucharu Sołtysa?

Najtrudniejszy dla mnie mecz odbył się w konkurencji Open Single przeciwko zawodnikowi z Czech. Był to Radek Drda. Niestety, ten pojedynek zakończył się moją porażką, uległem w piątym secie, w przewagach. Porażka bolała jeszcze bardziej, ponieważ byłem zadowolony ze swojej gry, dlatego wyciągnąłem z tego pojedynku wnioski.

Ulubiona technika / zagranie?

Nie licząc podstawowego strzału (snake), który używam w 90 % na trójce, to będzie to każdy strzał bądź podanie przez bandę. Po prostu jest to widowiskowe, a tego mi czasami brakuje w tej dyscyplinie.

Ulubiony stół?

Nie mam takiego. Każdy stół ma coś w sobie. Tak naprawdę łatwiej byłoby mi określić, na jakim stole nie przepadam grać. 😂

Ulubiona konkurencja w piłkarzykach?

Zdecydowanie jest to FSO, które polega na strzelaniu sobie „karnych”, a więc liczy się skuteczność, bo w końcu „nie ma dobrze obronionych karnych, są źle strzelone”.

Największy sukces w karierze?

Moim największym sukcesem jest wicemistrzostwo w klubowych mistrzostwach Polski. Pełniłem wtedy również rolę selekcjonera, a więc cieszy to podwójnie. Natomiast, jeżeli chodzi o indywidualne osiągnięcie, to raczej uznałbym wygranie konkurencji par ama podczas turnieju w Szeligach z Jackiem Frycem.

Czego Ci brakuje w piłkarzykach jako dyscyplinie?

Najbardziej czego brakuje w dyscyplinie piłkarzyków to popularyzacji.
Przede wszystkim stabilności, której niestety brakuje. Natomiast, wydaje mi się, że nie ma co tu krytykować, tylko trzeba działać!

Z góry również chciałbym podziękować za tak potężne wydarzenie jak Puchar Sołtysa ! Ponadto szykuje się jeszcze ciekawiej! 🔥
Dobra robota. 👏

Przewiń do góry