Dnia 7 października 2023 roku odbył się niezwykły Turniej Amatorów na terenie przepięknego Zamarskiego parku. Mimo iż jesień już mocno dawała się we znaki, zorganizowana impreza przyciągnęła dużą liczbę uczestników z całej Polski i widzów, gotowych na rywalizację i dobrą zabawę.

Pierwszą rzeczą, która zwróciła uwagę, był silny wiatr, który wiał przez cały dzień. Choć niektórzy obawiali się, że może to utrudnić zawodnikom rywalizację, to okazało się, że dawał on wyjątkowy urok całemu wydarzeniu. Przeciwnie, nadawał rywalizacji pewnego dramatyzmu i dodatkowego wyzwania, szczególnie kiedy silny podmuch uderzył w boczną ścianę ogromnego namiotu. Na szczęście dzięki odpowiednim zabezpieczeniom konstrukcja przetrwała ten “atak”.

Zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach: Pary Amator, Pary Kobiet oraz Pary Junior. Emocje sięgały zenitu, szczególnie w decydujących momentach rywalizacji. Dla wszystkich zgromadzonych druhowie OSP Zamarski przygotowali przepyszną grochówkę oraz kiełbasę. Nie zabrakło również stoiska z napojami.

Poziom rywalizacji był naprawdę wysoki, co tylko pokazuje jakim wspaniałym sportem są piłkarzyki. Finałowy mecz pomiędzy reprezentacją Babickiego Klubu Futbolu Stołowego “Podwójne J” a Arapaima Team z Bielska – Białej posędziował Mistrz Świata w futbolu stołowym Michał Lipiński z Krakowskiego Klubu Piłki Stołowej.

Nawet mimo trudnych warunków pogodowych, Turniej Amatorów okazał się sukcesem. Uczestnicy i widzowie cieszyli się fantastycznym dniem spędzonym na świeżym powietrzu, w atmosferze rywalizacji i przyjaznej zabawy. To wydarzenie udowodniło, że pasja do sportu i wspólne chwile spędzone przy stole do piłkarzyków potrafią przezwyciężyć nawet nieco kapryśną pogodę.

Wyniki:

Pary Amator:

  1. Arapaima Team (Artur Barabasz, Tomasz Goliszek)
  2. Podwójne J (Jacek Sałaciński, Jarosław Czubiak – Babicki Klub Futbolu Stołowego)
  3. Leśne Wiewiórki (Jonasz Kuminek, Dawid Podżorski)

Pary Kobiet:

  1. Fajterki (Paulina Haniaczyk, Agnieszka Zugaj – Krakowski Klub Piłki Stołowej)
  2. Świtezianki (Monika Urbaniak – AKFS Zamarski, Paulina Bujok)
  3. Bońki (Katarzyna Hussar-Mizerska, Edyta Gaszek – Babicki Klub Futbolu Stołowego)

Pary Junior:

  1. Czady (Kuba Misiarz – AKFS Zamarski, Bartek Żyła)
  2. Młodzi Gniewni ( Mateusz Czarnecki, Tomek Mizerski – Babicki Klub Futbolu Stołowego)
  3. Dryblasy (Mikołaj Sulewski – AKFS Zamarski, Kacper Mazurek)

Wielkie DZIĘKUJĘ dla AKFS Zamarski, Sołtysa, OSP Zamarski i wszystkim tym, którzy pomogli przy organizacji turnieju.

Podziękowania dla sponsorów: Willa Jerzykówka, Controlshop.pl, RASP Ink Tattoo, Potenza Hamaki, Mepal Polska, N4 Motorsport, Floating Cieszyn, Hill Road 4×4 Wisła, Offset Druk i Media, Piekarnia Zebrzydowice, 

Galeria turnieju

Scroll to Top