Turniej | Puchar Sołtysa w futbolu stołowym | Zamarski

Puchar Sołtysa w futbolu stołowym to jeszcze raczkujący turniej, ale już cieszący się uznaniem uczestników i widzów ze względu na panującą na nim atmosferę oraz poziom rywalizacji. Do tej pory odbyło się 5 edycji, które zgromadziły ogromną liczbę drużyn i singlistów z Polski i z zagranicy. Stoły, na których dotychczas rozgrywane były zawody to:

GARLANDO PRO CHAMPION, GARLANDO WORLD CHAMPION, ROSENGART COMPETITION, ROBERTO SPORT REVOLUTION oraz LEONHART PRO TOURNAMENT.

Naszym celem jest promocja futbolu stołowego w regionie i zachęcanie ludzi do czynnego uprawiania tego stale rozwijającego się sportu.  

Od września 2022 roku powołaliśmy do życia nowy turniej amatorów, który będzie wydarzeniem satelitarnym turnieju głównego. 

W naszej wsi działa również Amatorski Klub Futbolu Stołowego, który zrzesza już kilkunastu członków stale doskonalących swój warsztat techniczny oraz wiedzę na temat foosballu.

Poprzednie edycje

Kliknij w poszczególną edycję, aby rozwinąć treść. 

5 edycja turnieju o Puchar Sołtysa odbyła się w Dworku Uroczysko w Zamarskach. Udział w niej wzięło 40 drużyn deblowych, 71 singlistów oraz 11 drużyn w konkurencji Mixt.

Zawodnicy startujący w tym wydarzeniu przyjechali do nas z całej Polski, Czech oraz Słowacji, co sprawiło, że poziom sportowy był bardzo wysoki (liczba mistrzów na metr kwadratowy była wysoka).

W trakcie oraz po turnieju otrzymaliśmy mnóstwo słów uznania, za które bardzo dziękujemy. Pragniemy podziękować Sołtysowi, gospodarzowi – Dworek Uroczysko, sponsorom: główny Olza Logistic, sponsorzy: Hamaki Potenza, Willa Jerzykówka, Floating Cieszyn, Drukarnia Offset druk i Media, Browar Cieszyn, MW Technology, oraz ludziom, którzy nam pomogli: AKFS Zamarski, szczególnie: Michał, Tomek, Paulina, Adrian, Piotrek, Damian, Natalia, klubowi Krakowski Klub Piłki Stołowej, firmie Leonhart Polska, Karolowi i Jagnie, oraz wszystkim, którzy pomogli.

Wyniki:

OPEN SINGLES:

1.Šimon VÁROŠ (SVK)

2.Krzysztof WARZECHA (POL)

3.Vojtech HOLUB (CZE)

OPEN DOUBLES:

1.Šimon VÁROŠ (SVK) – Peter CINGEL (SVK)

2.Michał LIPIŃSKI (POL) – Tomasz LESIŃSKI (POL)

3.Grzegorz ZAWIŁOWICZ (POL) – Krzysztof WARZECHA (POL)

MIXT:

1.Jana PANKOVA (SVK) – Šimon VÁROŠ (SVK)

2.Anna LAMPERSKA (POL) – Krzysztof WARZECHA (POL)

3.Sybilla ZWIERKO (POL) – Michał LIPIŃSKI (POL)

14 maja 2022 w sali OSP Zamarski odbyła się 4 edycja Pucharu Sołtysa. 10 stołów firm Leonhart, Rosengart, Garlando oraz Roberto Sport było areną zawodów w 4 konkurencjach. 

WYNIKI:

KAT. AMATOR:

 • I miejsce: Lysica / Michał Holienka, Mario Kovac
 • II miejsce: Pędzące Ślimaki / Wojciech Skupień, Patryk Henek
 • III miejsce: C19 / Radosław Rychły, Tomasz Mizia

KAT. CLASSIC:

 • I miejsce: Nie ma lipy / Krzysztof Warzecha, Michał Lipiński
 • II miejsce: JaTo WaLe / Tomasz Lesiński, Jarosław Wanatowicz
 • III miejsce: 2U2 / Michal Stasiov, Jaroslav Holik

KAT. OPEN DOUBLES:

 • I miejsce: Muminki / Tomasz Lesiński, Michał Lipiński
 • II miejsce: 2U2 / Michal Stasiov, Jaroslav Holik
 • III miejsce: Tyranozaury / Mateusz Mazur, Jarosław Oreszuk

KAT. GOALIE WAR:

 • I miejsce: Michal Stasiov
 • II miejsce: Grzegorz Zawiłowicz

25 września 2021 r. w Karczmie u Źródełka w Zamarskim odbył się III Turniej o Puchar Sołtysa w piłkarzykach. Podczas tej edycji zawodnicy rywalizowali w kategoriach Amator i Semi pro w deblu, w singlu w kategorii Open oraz w nowej konkurencji Freestyle, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczestników i publiczności. W rywalizacji wzięło udział 20 drużyn i 24 zawodników w kategorii Singles.

WYNIKI:

Kategoria OS:

1. Michał Lipiński

2. Krzysztof Warzecha

3. Grzegorz Zawiłowicz

Kategoria Semi PRO pary:

1. Sombrero (Krzysztof Warzecha/Grzegorz Zawiłowicz)

2. Kung fu Pandy (Karina Zwierko/Mateusz Gawlik)

3. Komary (Jagna Guzińska/Karol Kwiatkowski)

Kategoria Amator pary:

1. Fofo (Jacek Grzybek/Sebastian Wawrzyński)

2. C19 (Radosław Rychły/Tomasz Mizia)

3. Blitzkrieg (Michał Brzęczek/Tomasz Koliński)

Konkurencja freestyle:

1. Ex aequo: Michał Lipiński oraz Grzegorz Zaręba

 

I edycja rodziła się w trudach. Kilkukrotne przeniesienie terminu z powodu pandemii oraz wiele pechowych zbiegów okoliczności, których nawet nie chcemy wymienić sprawiły, że zaangażowaliśmy się w organizację jeszcze bardziej. 

Do grona współorganizatorów dołączył Amatorski Klub Futbolu Stołowego Zamarski, który został założony niedługo po pierwszej edycji. Tak zgrana ekipa sprawiła, że każdy problem znajdywał rozwiązanie. Ostateczny termin turnieju przypadł na chłodne, lecz słoneczne majowe popołudnie. Nowym miejscem organizacji tego wydarzenia została Karczma u Źródełka. W przeciwieństwie do pierwszej edycji, tym razem zawody odbyły się  w dwóch kategoriach: Amator oraz Semi-pro. Odpowiednio na stołach: Garlando Pro Champion oraz Garlando World Champion. W każdej kategorii rywalizowało 10 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Do półfinałów awansowały 4 drużyny tocząc zacięte boje o awans do finałów w swoich kategoriach.

Wyniki rywalizacji o Puchar Sołtysa: 

Kat. Semi Pro:

I miejsce: Killersi (Sebastian Tyszkiewicz, Marek Zwierko)

II miejsce: Wariaty (Krzysztof Warzecha, Grzegorz Zawiłowicz)

III miejsce: Padres (Grzegorz Żakowski, Paweł Adomenas)

Kat. Amator:

I miejsce: HarpyGun’y (Michał Bala, Wojciech Ligocki)

II miejsce: Figo Fagot (Adrian Wiecheć, Kamil Żebrok)

III miejsce: Kępińscy (Julia Bracka, Bartłomiej Czapkowski)

Osiem drążków, jeden stół i czterech pasjonatów tej niezwykłej gry w skupieniu śledzących ruch pomarańczowej piłeczki, która w szybkim tempie przemieszcza się z jednego końca boiska na drugi.

Tak w skrócie można by opisać przebieg pierwszej edycji turnieju o Puchar Sołtysa w futbolu stołowym – popularnie nazywanym „piłkarzykami”. Turniej rozpoczął się 22 sierpnia o godz. 16:00 na scenie zamarskiego parku.
Udział wzięło 20 drużyn, które rywalizowały o ciekawe nagrody: przelot widokowy samolotem, weekend w willi, bony zakupowe oraz vouchery na wykwintną kolację.

Główną nagrodą był niezwykle piękny Puchar Sołtysa, który trafił do rąk drużyny Ananasów

w składzie: Jakub Krzysiak i Łukasz Hankus, którzy w finale rozgrywanym do późnych godzin wieczornych pokonali drużynę Muminków w składzie: Tomasz Lesiński i Tomasz Sapela.

Trzecie miejsce zajęła drużyna FC Aliens w składzie: Piotrek Neugebauer i Rafał Kocur pokonując lokalną drużynę Europa w składzie: Radosław Rychły i Krzysztof Zawadka.

Turniej został zorganizowany w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Zamarsk, Zamarski TV oraz Fundacją Orlen.