Michał Lipiński

Michał Lipiński

Mistrz Świata Junior U19 w 2023. II wicemistrz Świata w Junior Doubles 2022. Uczestnik i zwycięzca wielu ogólnopolskich turniejów i lig.  Najbardziej utytułowany gracz Pucharu Sołtysa (najwięcej nagród w historii tego turnieju).

Puchar Sołtysa w futbolu stołowym

Najtrudniejszy przeciwnik w karierze?

Najtrudniejszym przeciwnikiem w mojej karierze jest Stefan Burmetler, ponieważ zaskakuje mnie swoją szybkością i precyzją podań.

Najtrudniejszy mecz podczas Pucharu Sołtysa?

Podczas 6 edycji Pucharu Sołtysa najtrudniej grało mi się na Grzegorza Żakowskiego w ćwierćfinale OS. Zaskoczył mnie swoją skutecznością oraz stylem gry, jaki mi przedstawił w tym meczu.

Ulubiona technika / zagranie?

Oczywiście snake oraz refleks.

Ulubiony stół?

Leonhart i Fireball. Bardzo dużo można wynieść z tych stołów jak się na nich ćwiczy.

Ulubiona konkurencja w piłkarzykach?

Open single są moją ulubioną konkurencją, ponieważ wtedy wszystko zależy tylko ode mnie. Jestem zdany tylko na siebie i własne umiejętności. Podczas trwania 6 edycji Pucharu Sołtysa stanąłem przed ciężkim wyzwaniem. Musiałem wyjść z wyniku 4-0. Wiedziałem, że wszystko jest w moich rękach. Dałem z siebie wszystko. Finalnie jestem bardzo zadowolony z mojej gry i zdobycia pierwszego miejsca w Open Singlach podczas tej edycji.  Uważam, że nigdy nie wolno się poddawać, nieważne jak jest ciężko!

Największy sukces w karierze?

Moim największym sukcesem jest zdobycie Mistrza Świata Juniorów u19 w Junior Singles w 2023 roku. Było to moje marzenie, odkąd postanowiłem oddać serce Piłkarzykom.

Czego Ci brakuje w piłkarzykach jako dyscyplinie?

Najbardziej  brakuje mi tego, żeby piłkarzyki były uznawane za sport w Polsce. Zyskałoby to na popularności oraz przełożyło na więcej turniejów wysokiej rangi.

Scroll to Top